:: Strona Główna ::

Tempus fugit
Kościół Katolicki Świat
Kościół Katolicki Polska
Myśli zebrane

:: Dobry Pasterz Dodano:  21-04-2013
:: Wielki Czwartek Dodano:  28-03-2013
:: Błogosławiony, kto zaufał Panu! Dodano:  28-02-2013
:: Czy Ty jesteś królem? Dodano:  25-11-2012
:: strzeżcie się uczonych w Piśmie... Dodano:  11-11-2012
:: Słuchaj... Dodano:  30-08-2012
:: Wakacje Dodano:  10-07-2012
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
Biuro Parafialne
:: piątek, 25 stycznia 2008 - 15:41
Strona gotowa do druku
Biuro parafialne jest otwarte w następujących dniach i godzinach:

środa: 16.30-17.30
sobota: 16.30-17.30

tel. (89)5238836
:: opublikował: admin :: artykuł przeczytało dotąd: 8268 osób

Komentarze

marek
10.07.12, 15:18
Wakacje
Wakacje to czas odpoczynku, dla niektórych urlopowych, nieraz bardzo dalekich wyjazdów. Psalm 43 przychodzi nam z pomocą, aby nie był to czas od Boga ale z Bogiem. Pisze Psalmista: Ześlij światłość i wierność swoją, niech one mnie wiodą. Modlitwa o światłość, by nie zagubić się w morkach grzechu i niewiary. Modlitwa o wierność, by nie utracić z pola widzenia Dekalogu i życiowych zobowiązań, wobec których wierności mamy dochować. Niech one nas wiodą, prowadzą, niech pomagają przecierać szlaki w codziennych zmaganiach o dobro, o prawdę, o miłość. (prob.)
marek
30.08.12, 09:57
Słuchaj...
Kończy się czas wakacji. Rozpoczyna się nauka, studia, praca. Pozostają wspomnienia, zdjęcia w telefonie, może nowe znajomości lub przyjaźnie. W liturgii słowa 22 niedzieli, w pierwszym czytaniu, mówi Jahwe do Izraela: słuchaj (Pwt 4,1). Nauka, studia to też w większości słuchanie nauczycieli, profesorów. A słuchać nie jest łatwo, zwłaszcza dziś, gdy wszyscy chcą mówić i nie ważne, czy mają coś do powiedzenia. Zatem o umiejętność słuchania, prośmy Pana. Byśmy słuchając usłyszeli, a słysząc zrozumieli. Wtedy na pewno będą dobre owoce tych naszych wysiłków. (prob.)
marek
11.11.12, 16:54
strzeżcie się uczonych w Piśmie...

Bardzo surowy jest osąd Jezsa w dzisiejszej Ewangelii pod adresem "uczonych w Piśmie". Mistrz wskazuje na ich dwulicowość, czyli na to, że inaczej nauczają a inaczej postępują. Kożystając ze swojej pozycji społecznej wcale nie prowadzą ludzi do Boga, co powinno być ich naczelnym zadaniem. Takich "pasterzy" trzeba się strzec. Dlaczego? Być może dlatego, że dla nich nie istenieje człowiek ubogi, czy tak zwany "z marginesu". Nie istnieje dlatego, bo nie wystawi sutej kolacji, nie będzie chwalił i cynicznie się podlizywał. Człowiek ubogi to też najczęściej człowiek prostolinijny, dla którego Bóg i miłość do Niego jest na pierwszym miejscu. On nie dba o knwenanse, ale bez ogródek powie, co jest dobre, a co jest złe. Z człowiekiem ubogim trudno zatem budować znajomość i przyjaźń zwłaszcza taką, opartą na jednostronnych zasadach. Czy od czasów Chrystusa coś się pod tym względem zmieniło? (prob.)

marek
25.11.12, 18:42
Czy Ty jesteś królem?

To pytanie Piłata słyszymy we fragmencie Janowej ewangelii dzisiejszej uroczystości. Pewnie trudno było Piłatowi w tym skazańcu dostrzec cechy królewskości. Przynajmniej gdyby groził, krzyczał, że jest tu niesprawiedliwie, straszył zemstą, Piłatowi byłoby łatwiej. Ale tam stał bezbronny człowiek, bez adwokatów, stał sam zdany na łaskę i niełaskę rzymskiego namiestnika. Od tamtego wydarzenia do dziś nic się nie zmienło. Wielu zadaje Jezusowi to samo pytanie: Czy Ty jesteś królem? Ale wielu nawet nie pyta, tylko od razu skazuje na krzyż. Są wreszcie i tacy, którzy nie tyle pytają, co starają się uwierzyć... Jezus Chrystus Król Wszechświata. (prob.)

marek
28.02.13, 09:49
Błogosławiony, kto zaufał Panu!

Piękne są czytania mszalne dzisiejszego dnia. Mówią o zaufaniu, o które tak trudno w dzisiejszych czasach. Ryzykiem jest ufać pracodawcy, pracownikowi, niektórzy powiadają: mężowi, żonie, dzieciom... Ale czym jest życie bez zaufania? Chyba jakimś trudnym pasmem niefnego patrzenia na świat, na drugiego człowieka. A Słowo mówi, by ufać Panu. Tak jak żebrak leżący u bram pałacu bogacza do końca ufał Bogu, mimo swego fatalnego położenia. Swoją postawą naraził się może na kpiny ze strony innych ale ostatecznie to on znalazł się w niebie na łonie Abrahama. Ludzie, nieraz nawet najbliżsi, mogą zawieść pokladane w nich nadzieje, ale nie Bóg. Sprawdzają się słowa św. Ambrożego: Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki! Mimo wszystko jednak żebrak dzień w dzień kazał się kłaść przed dom bogacza, bo mił iskierkę nadziei w sercu, iż ten zmieni swe postępowanie wobec niego. Nigdy bowiem nie wolno rezygnować i przekreślać drugiego człowieka.

marek
28.03.13, 16:57
Wielki Czwartek

Wieczernik dla kapłana to miejsce szczególne, bo jest to miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Jest Jezus, apostołowie i ci wszyscy, którzy przez święcenia będą najbliżej Mistrza. Jest chleb i wino tak, jak wtedy. I są słowa "bierzcie i jedzcie", "bierzcie i pijcie, to jest moje ciało". I ciągle to samo jest również zadanie: jednoczyć, przebaczać, wsłuchiwać się, miłować. Czynić wszystko, tak jak Jezus, który "do końca ich umiłował".

marek
21.04.13, 17:09
Dobry Pasterz

Czwarta Niedziela Wielkanocna. Wspomnienie pustego grobu i tęsknota za fascynująca ciszą zapowiadającą coś nowego. W ciszy rodzi się Bóg, w ciszy - milczeniu oddaje ducha Ojcu, w ciszy zmartwychwstaje. W ciszy rodzi się powołanie, każde powołanie. Dziś trudno o ciszę. Dlatego tyle chaosu i nieprzemyślanych decyzji. Zawiedzionych nadziei i niespełnionych oczekiwań. Kroczyć za dobrym Pasterzem nie jest łatwo, bo tu trzeba samozaparcia i konsekwencji. Z nich rodzi się wierność a ta musi być zanurzona w miłości: do Pasterza i człowieka. Każdego człowieka.

Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj