:: Strona Główna ::

Tempus fugit
Kościół Katolicki Świat
Kościół Katolicki Polska
Myśli zebrane

:: Dobry Pasterz Dodano:  21-04-2013
:: Wielki Czwartek Dodano:  28-03-2013
:: Błogosławiony, kto zaufał Panu! Dodano:  28-02-2013
:: Czy Ty jesteś królem? Dodano:  25-11-2012
:: strzeżcie się uczonych w Piśmie... Dodano:  11-11-2012
:: Słuchaj... Dodano:  30-08-2012
:: Wakacje Dodano:  10-07-2012
Online
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
Papieska intencja misyjna na listopad 2011
:: sobota, 19 listopada 2011 - 20:46
Strona gotowa do druku
Aby kontynent afrykański znalazł w Chrystusie siłę, by wejść na drogę pojednania i sprawiedliwości, wskazaną przez II Synod Biskupów poświęcony Afryce.

Listopad to najgorszy miesiąc w roku - tak w niedzielne popołudnie oznajmiła Basia, patrząc przez okno na szarzejące niebo, gołe gałęzie drzew i siąpiący deszcz. Bartek zgodził się z jej zdaniem. Stwierdził nawet, teraz najlepiejbyłoby pojechać do gorącej Afryki. Podczas ich rozmowy rodzice oglądali serwisinformacyjny. Dzieci mimochodem usłyszały, że właśnie teraz, w listopadzie,papież Benedykt XVI wybiera się do Beninu. Basia natychmiast pobiegła po atłas.Okazało się, że Benin to maleńki afrykański kraj. To właściwie po co papież tamjedzie?

Bartek i Basia to bliźniacy. Chodzą do piątej klasy. Wspólnie ustalili, że następnego dnia zapytają katechetkę, o co chodzi z tym Beninem. Pani Ania, ucieszyła się z ich pytań. Całą lekcję poświęciła temu tematowi. Dzieci dowiedziały się wówczas, że dwa fata wcześniej, w październiku 2009 r., bi­skupi i kardynałowie z Afryki spotkali się w Watykanie, by omówić i zaradzić problemom swojego kontynentu. Są to bardzo trudne sprawy, takie jak wojny, tragiczna sytuacja uchodźców,skrajne ubóstwo, głód, choroby, które codziennie zabijają tysiące osób. Wielkim dramatem afrykańskich dzieci jest wcielanie ich do wojska. Już nawet kilkuletnie maluchy dostają broń do ręki i w różny sposób wykorzystywane są polach wałki. Na zakończenie obrad, nazwanych II Sy­nodem dla Afryki, powstał dokument, który właśnie w Beninie papież Benedykt XVI przekaże Kościołowi w Afryce. W nadchodzących latach będzie on służyć w pracy duszpasterskiej w całym kościele afrykańskim. Nie jest to pierwsza wizyta papieża w Afryce - w marcu 2009 r.odwiedził Kamerun i Angolę.

Wieczorem Basia i Bartek postanowili, że codziennie będą się modlić za Afrykę i afrykańskie dzieci, które mają tak poważne problemy, a nie jak oni, którzy martwią się brzydką pogodą w listopadzie.
Elżbieta Polkowska

:: opublikował: marek :: artykuł przeczytało dotąd: 618 osób
Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj