:: Strona Główna ::

Tempus fugit
Kościół Katolicki Świat
Kościół Katolicki Polska
Myśli zebrane

:: Dobry Pasterz Dodano:  21-04-2013
:: Wielki Czwartek Dodano:  28-03-2013
:: Błogosławiony, kto zaufał Panu! Dodano:  28-02-2013
:: Czy Ty jesteś królem? Dodano:  25-11-2012
:: strzeżcie się uczonych w Piśmie... Dodano:  11-11-2012
:: Słuchaj... Dodano:  30-08-2012
:: Wakacje Dodano:  10-07-2012
Online
Obecnie jest 3 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
Papieska intencja misyjna na grudzień 2011
:: sobota, 19 listopada 2011 - 20:54
Strona gotowa do druku

Módlmy się, aby dzieci i młodzieżbyły zwiastuna­mi Ewangelii i aby w swej godności były zawsze szanowane ichronione przed wszelką przemocą i wyzyskiem.

Ostatnio wrozmowach Zosi, Mai i Zuzi głównym tematem były świąteczne prezenty. Rodzice mieli już dosyć słuchania co rusz zmieniających się pomysłów.Dziewczynki przy każdej sposobności mówiły, co by chciały, żeby przyniósł imśw. Mikołaj. Tylko Wojtek, najstarszy brat, który w przyszłym roku będziezdawał maturę, miał zupełnie inne zmartwienia.
Chłopiec bardzo dużo się uczy. Jego ulubionym przedmiotem jest geografia, szczególnie Afryki. Zna wszystkie państwa, stolice, rzeki, jeziora, góry. Bardzo dobrze orientuje się w sytuacji politycznej i ekonomicznej tego kon­tynentu. Jest to zupełnie inna rzeczywistość niż w Europie. Mimo, że rodzice pracują, on czasem dorabia sobie jakimiś pracami. Rodzina nie jest bogata, ale dzieci nigdy nie chodzą głodne i mają wszystko, co potrzebne. Wojtek wie, że w wielu krajach, nie tylko afrykańskich, również w Azji czy w Ame­ryce Południowej, już małe dzieci muszą ciężko pracować za prawie darmo, że są wykorzystywane i poniżane. Wie o tym od dawna, bo przez wiele lat należał do ogniska PDMD. Teraz, kiedy jest już prawie dorosły, sam prowadzi takie ognisko misyjne, do którego należą również jegotrzy urwisowate siostry. Początkowo spokojnie przysłuchiwał się ich rozważaniomo prezentach, jednak w pewnej chwili postanowił im przerwać. „Wiecie, żedzisiaj mamy próbę Kolędników Misyjnych? Czy wasi koledzy z ogni­ska pamiętająo tym?". W tym samym momencie zadzwonił dzwonek do drzwi. Jak na zawołanie stawili się przyszli kolędnicy, szczęśliwi, że w tym roku chodząc po domach i głosząc Dobra Nowinę, będą zbierać fundusze dla dzieci z Sudanu Południowego, nowego afrykańskiego kraju.
No iskończyła się dyskusja o prezentach, jak na razie...
ElżbietaPolkowska
:: opublikował: marek :: artykuł przeczytało dotąd: 638 osób
Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj