:: Strona Główna ::

Tempus fugit
Kościół Katolicki Świat
Kościół Katolicki Polska
Myśli zebrane

:: Dobry Pasterz Dodano:  21-04-2013
:: Wielki Czwartek Dodano:  28-03-2013
:: Błogosławiony, kto zaufał Panu! Dodano:  28-02-2013
:: Czy Ty jesteś królem? Dodano:  25-11-2012
:: strzeżcie się uczonych w Piśmie... Dodano:  11-11-2012
:: Słuchaj... Dodano:  30-08-2012
:: Wakacje Dodano:  10-07-2012
Online
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
Pomoc Misjom
:: sobota, 26 stycznia 2008 - 13:02
Strona gotowa do druku
"Kościół misyjny oddaje to, co otrzymuje; rozdaje ubogim to,
co jego bogatsi członkowie oddają mu wielkodusznie do dyspozycji."
Jan Paweł II
1. MODLITWA

Jak drzewo korzeni, tak i misjonarz potrzebuje łączności ze swoim Kościołem.


Być misjonarzem to kochać całym sobą Boga aż do oddania – gdy to konieczne – własnego życia. Również w naszych czasach wielu misjonarzy i misjonarek – księży, osób zakonnych i świeckich – poniosło męczeństwo, dając w ten sposób najwyższe świadectwo miłości” – napisał w orędziu na 80. Światowy Dzień Misyjny papież Benedykt XVI. Tematem tego dnia misyjnego jest hasło: „Miłość duszą misji”.
Tegoroczny jubileuszowy, 80. Światowy Dzień Misyjny, jest nie tylko wspomnieniem czasów minionych, ale powinien być także zastanowieniem się nad obecnym, dzisiejszym zaangażowaniem się pasterzy, kapłanów, zakonników i świeckich w Polsce w misyjne sprawy Kościoła. Świadomość misyjna wiernych w Polsce w dużej mierze zależy od tego, jaka jest atmosfera misyjna w danej parafii. Są parafie, w których o misjach pamięta się tylko w miesiącu październiku w czasie tzw. tygodnia misyjnego. Warto z okazji dnia misyjnego zastanowić się, jak ja osobiście pomagam misjom, czy wspieram misje – modlitwą, ofiarą? Czy sam byłbym gotów dzisiaj wyjechać na misje i głosić Dobrą Nowinę, jako kapłan, czy też osoba świecka? Prawdą jest, że najpiękniejszym darem dla misji jest „ofiara z samego siebie”, ale sprawa misji to nie tylko obowiązek misjonarzy. Każdy z nas powinien choćby w najskromniejszym stopniu starać się pomóc misjom przez modlitwę, świadectwo życia i wsparcie materialne. Wtedy to ja sam staje się misjonarzem.
Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie swojej pielgrzymki do naszej Ojczyzny zwracając się do duchowieństwa tak powiedział: „Kościół w Polsce dał już wielu księży i wiele sióstr, którzy posługują, nie tylko Polakom poza granicami kraju, ale również na misjach, nieraz w bardzo trudnych warunkach, w Afryce, w Azji, w Ameryce Łacińskiej i innych regionach. Nie zapominajcie, drodzy kapłani, o tych misjonarzach. Dar licznych powołań, jakim Bóg pobłogosławił wasz Kościół, powinien być przyjmowany w duchu prawdziwie katolickim. Kapłani polscy, nie bójcie się opuścić wasz bezpieczny i znany świat, by służyć tam, gdzie brak kapłanów i gdzie wasza wielkoduszność przyniesie wielokrotne owoce” (Warszawa, Archikatedra św. Jana, 25.05.2006) .
Niech naszą krótką refleksję zakończy modlitwa misyjna: „Panie, obudź w każdym, kto należy do Twojego Kościoła prawdziwy zapał misjonarski, by głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali, i tym, którzy przestali wierzyć. Spraw, by było wiele powołań i podtrzymuj swą łaską misjonarzy w dziele ewangelizacji.
Pozwól, by każdy z nas poczuł się odpowiedzialny za misje, a przede wszystkim zrozumiał, ze naszym pierwszym obowiązkiem w szerzeniu wiary jest prawdziwe chrześcijańskie życie. Amen”.Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, która nigdy nie upuściła swojego klasztoru w Lisieux, została jedną z największych misjonarek i patronką misji, a wszystko to za sprawą jej modlitwy, którą otaczała nieustannie misjonarzy.


Wszystkich chętnych do włączenia się w dzieło Ewangelizacji Narodów zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy
2. MSZE ŚWIĘTE WIECZYSTE


„Gorąco polecamy Misyjne Wieczyste Msze Święte i pragniemy, aby były one pomocą dzisiejszemu Kościołowi w spełnianiu zadania ewangelizacji. Wszystkim, którzy są wpisani do udziału w Misyjnych wieczystych Mszach Świętych i którzy je rozpowszechniają, z całego serca udzielamy naszego błogosławieństwa”.
Jan Paweł II


Osoby wpisane do Księgi Misyjnych Wieczystych Mszy Świętych mają udział w 7 Mszach Świętych odprawianych w naszym Zgromadzeniu codziennie, tak długo, jak długo nasze Zgromadzenie będzie istnieć.
¤ Ofiary składane na Misyjne Wieczyste Msze Święte są wydatną pomocą dla sprawy misyjnej Kościoła. Są one przeznaczone dla naszych misjonarzy pracujących w krajach misyjnych oraz na kształcenie przyszłych misjonarzy.
¤ Zapis osoby żyjącej trwa również po jej śmierci.
¤ Okazją do wpisu może prośba o łaskę dobrego wychowania dzieci i młodzieży, łaskę zdrowia, nawrócenia i przemiany serca a także dzień ślubu, urodzin, I Komunii św., jubileuszu itp.
Msze Świete Wieczyste można zamawiać w telefonicznie lub listwonie:
Księża Werbiści
11-041 Olsztyn
ul. Św. Arnolda 1
tel. (89) 5239690
3. MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE


Msze Gregoriańskie to 30 Mszy Świętych odprawianych w intencji zmarłych. Msze św. w tych intencje odprawiają misjonarze.
Można je zamawiać listwonie:
Księża Werbiści
11-041 Olsztyn
ul. Św. Arnolda 1
tel. (89) 52396904. PATRONAT MISYJNY


Dzięki niemu możemy pomóc misjonarzom, okazując przez to naszą życzliwość i współodpowiedzialność za misyjne dzieło Kościoła. PATRONAT MISYJNY nad którymś z naszych misjonarzy może być także jedną z wielu form czynów miłosierdzia lub pokuty.

PATRON rozciąga duchową i materialną opiekę nad konkretnym misjonarzem poprzez: codzienną modlitwę, częstą Komunię świętą, ofiarowanie cierpień i krzyży dnia codziennego. Ponadto w miarę możliwości przeznacza dobrowolną ofiarę na jego utrzymanie oraz na sfinansowanie prac, które podejmuje.
Chociaż czyni się wiele to potrzeby są wciąż ogromne. Im więcej Patronów misyjnych uda się nam pozyskać, tym ciężary misyjne będą łatwiejsze do uniesienia. Im będzie nas więcej, tym będziemy mogli więcej uczynić dla misji.
Swoje wsparcie finansowe na rzecz misjonarza, można przesłać jednorazowo bądź w inny bardziej dogodny sposób.
Wszelkie informacje pod adresem:

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
Kolonia 19
14 – 520 Pieniężno
5. WERBISTOWSKA AKCJE POMOCY KOŚCIOŁOWI MISYJNEMU


Informacje na temat bieżących projektów pomocy kościołowi misyjnemu można uzyskać w:
REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
Kolonia 19
14 – 520 Pieniężno
woj.warmińsko-mazurskie
tel. 55 242 92 43

Za wszelką pomoc okazywaną misjonarzom serdecznie dziękujemy. O naszych Dobrodziejach pamiętamy w modlitwie!:: opublikował: admin :: artykuł przeczytało dotąd: 8900 osób
Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj