II Niedziela Wielkanocna – 27 kwietnia 2025
– Dziś w drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy uroczystość Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus uczy nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga, ale także jest powołany do tego, ażeby czynił miłosierdzie innym: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Dzisiejsza niedziela, która jest świętem Caritas, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji. Dziś od godziny 13.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O 17.00 nowenna ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
– Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na KUL. Uzbierana kwota wyniosła 1812 PLN i została wysłana na konto Uniwersytetu. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!
– Dziś rozpoczyna się w parafii Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła w Olsztynie 108. Jerycho Różańcowe. Zakończenie w niedzielę, 4 maja.
– W czwartek, 1 maja odbędzie się w Gietrzwałdzie rozważanie drugiej tajemnicy Matki Bożej Bolesnej – Ucieczka do Egiptu, w intencji Ojczyzny. Szczegóły na plakacie.
– Mając na uwadze 2 maja, piątek, dzień sprzyjający okolicznościowym spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, który jest dniem pokutnym, w trosce o dobro duchowe wiernych, na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego ksiądz abp Józef Górzyński udziela wiernym Archidiecezji Warmińskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku i wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych dnia 2 maja 2025 r. Wiernych korzystających z dyspensy proszę o podjęcie uczynków „miłosiernej miłości i pobożności”.
– W przyszłą niedzielę, 4 maja, odbędzie się w Olsztynie pierwsza w tym roku Procesja Różańcowa za Polskę. Początek o godzinie 14.00 w kościele NSPJ. Szczegóły na plakacie.
– W sobotę, 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja Dominikańskiej Szkoły Wiary w Olsztynie. O 12:00 zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Abpa Józefa Górzyńskiego w Bazylice Konkatedralnej Św. Jakuba w Olsztynie, a o 13:00 na wykład pt. „Dominikanie, czyli kto?” prowadzony przez Łukasza Wiśniewskiego OP – Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów, który odbędzie się w Centrum św. Jakuba, ul. Pieniężnego 2A. Szczegóły na plakacie.
– Wspomnienia i święta liturgiczne: w poniedziałek, 28 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona); we wtorek, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w piątek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski; Msze święte jak w niedzielę. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godzinie 17.00.
– Przez cały maj zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Wcześniej adoracja i różaniec św.
– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – wydanie specjalne po śmierci Ojca Świętego Franciszka. Polecamy także nowe wydanie Historii Kościoła poświęcone m.in. św. Joannie d’Arc.
– Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów od Zmartwychwstałego Pana i błogosławionego tygodnia.